IT sritis nepaliauja mūsų stebinti įvairiomis inovacijomis ir nesustabdoma pažanga. Dabar be interneto ir įvairiausių tinklalapių bei svetainių nebeįsivaizduojame savo gyvenimo: IT erdvėje galima ir pasilinksminti, ir susipažinti su žmonėmis, ir apsipirkti, ir netgi pakeliauti. Visos kasdienės operacijos, kurias anksčiau atlikdavome kitų įstaigų bei žmonių pagalba, dabar vis dažniau atliekamos internetu, nepalikus savo namų.

IT ekspertai pastebi, jog šiais metais puslapių bei svetainių kūrimo tendencijos šiek tiek pasikeitė: pavyzdžiui, vis dažniau imtas pasitelkti dirbtinis intelektas, ir šiuo aspektu dabar naudojasi tokios milžinės kompanijos kaip Google, Microsoft bei Facebook. Teigiama, jog būtent dirbtinio intelekto pagalba dabartiniai tinklalapiai ir paieškos sistemos veikia kur kas greičiau, be to, tiksliau identifikuojami neteisingi ar pažeisti straipsniai. Svetainių kūrėjai pastebi, jog dirbtinio intelekto pagalba kurti tinklalapius tapo kur kas paprasčiau: prisiregistravus The Grid puslapyje, jums į pagalbą atskuba Molly, jūsų dirbtinis intelektas, kuris padės išsirinkti planuojamo kurti tinklalapio spalvas, turinį, pasidomės prekės ženklu, kuriam skirta svetainė, o tuomet, remiantis įvairiais algoritmais, tiesiog sukurs tai, ko jūs pageidavote.

Dar viena IT inovacija, pastaruoju metu specialistų naudojama vis dažniau, yra virtuali realybė, ir ją ypač dažnai galima pastebėti įvairiuose kompiuteriniuose žaidimuose. Tiesa, Google bei Mozilla yra pasirengusios virtualiąją realybę iš kompiuterinių žaidimų perkelti į internetą, ir kurti įvairias programėles bei naujas IT technologijas.

Be to, šiais metais pastebimas pasikeitimas tinklalapių kūrime bei jų apipavidalinime ir projektavime: vis daugiau dėmesio dabar skiriama judėjimu grindžiamoms tinklalapių sąsajoms, tipografija tapo tiesmukesnė ir svetainėse užima daugiau vietos, negu anksčiau, vis dažniau naudojami vaizdo įrašai ir vaizdais paremti pasakojimai. Kitaip tariant, žmonės dabar nori ne tik gauti informaciją, bet taip pat ir įdomaus, stebinančio, pritraukiančio ir dėmesį atkreipiančio informacijos pateikimo. Turint mintyje tai, kokiu greičiu ir kokiais kiekiais dabar kuriama bei atrandama informacija, galima teigti, jog tinklalapių kūrimo tendencijos tobulėja kartu su naujomis technologijomis bei žiniomis. Šie procesai vyksta natūraliai, nes keičiasi ne tik IT sritis ir tinklalapių kūrime naudojami aspektai, bet ir pati informacija bei jos pobūdis.