Nagrinėjant populiariausias programavimo kalbas, C ir jos variacijoms reikia skirti ypatingą dėmesį IT srityje. Kaip ir prieš tai Jums pristatyta Java bei JavaScript, programavimo kalba C jau prieš trejus metus buvo populiariausiųjų trejetuke pasaulyje. Ekspertai teigia, jog šios programavimo kalbos naudojimo galimybės yra beveik beribės, o tai, kalbant apie IT sritį, yra daugiau negu rimtas įvertinimas. Ši programavimo kalba visada buvo tarp populiariausiųjų, o jos dėka vėliau atsirado ir C++ variacija, nors C laikoma paprastesne ir netgi šiek tiek mažiau funkcijų turinčia kalba negu C++. Ar galite patikėti, jog ši kalba buvo sukurta dar 1972 m. ir jau beveik 46-erius metus išlaikė savo populiarumą tiek tarp IT srities ekspertų, tiek ir tarp pradedančiųjų? Tai įrodo šios programavimo kalbos universalumą, ir nors šiai kalbai jau yra tiek daug metų, ji vis dar naudojama itin dažnai ir daugeliu atvejų, tiek programavimui, tiek ir kitų programavimo kalbų kūrimui, tiek ir posistemėms.

Savo populiarumu nuo C tik šiek tiek atsiliekanti C++ jau gerą dešimtmetį matoma populiariausiųjų programavimo kalbų dešimtuke, ir dažniausiai sutinkama trečiojoje arba penktojoje vietoje pasaulyje. Ekspertai teigia, jog C++ yra bendresnės paskirties kalba, sukurta C pagrindu, o ją naudoti programuotojai labiausiai mėgsta kurdami darbalaukius bei įvairias jų aplikacijas. Be šių variantų, C++ kalba pasižymi itin aukštos kokybės elementais, naudojamais programinės įrangos sistemų ir įvairių kompiuterinių žaidimų kūrimui. Tiesą sakant, net ir didžioji dalis operacinės ssistemos Windows yra parašyta naudojant būtent C++.

Dar viena C „giminaitė“ yra C# programavimo kalba. Tai — paprasta, daugiau bendro pobūdžio programavimo kalba, nukreipta į objektus. Programuotojai mėgsta ją naudoti kurdami įvairius programinės įrangos komponentus, kurie vėliau diegiami tam tikrose numatytose aplinkose. Atrodo, nieko ypatingo, tiesa? Tačiau būtent C# yra ta programavimo kalba, kurią kompanija Microsoft įvardija kaip lyderiaujančią programavimo kalbą, jų pačių naudojamą flagmanuose ar įvairiose .net aplikacijose. Išleista tik 2016 m., ši programavimo kalba jau „persikėlė“ iš Windows ir į visas kitas operacines sistemas, o šiemet buvo pristatyta nemažai jos patobulinimų dar patogesniam naudojimui.