Pastaruosius kelerius metus startuolių verslas sulaukia itin daug dėmesio ir susidomėjimo visame pasaulyje. Įtakos tokiam dideliam startuolių populiarėjimui labiausiai turėjo mažų ir vidutinių įmonių steigimo bumas, prasidėjęs prieš kelerius metus. Taigi, dabar, norint sukurti gerą ir konkurencingą startuolį, reikia itin gerai suvokti visus šio proceso etapus.

Ar kada susimąstėte, kokie IT įrankiai yra aktualiausi, kuriant startuolius? Norint sukurti gerą startuolį, reikia pradėti nuo tinkamų pamatų klojimo: turime mintyje tai, jog svarbu pasirinkti tinkamas technologijas, itin efektyvias platformas bei išsiaiškinti, kuri programavimo kalba yra tinkamiausia konkrečiai Jūsų startuolio atveju. Svarbu, kad technologijos bei veiksmai, kuriuos pasirinksite, visiškai sutaptų su Jūsų lūkesčiais ir savybėmis, kurias startuolis turės pademonstruoti ir atskleisti. Taigi, prieš pradėdami tinkamų technologijų analizę ir pasirinkimą startuoliui, atsakykite sau į paprastus klausimus, tokius kaip kokioje platformoje ir kokioje aplinkoje planuojate pateikti startuolį, kiek ir kokių išteklių turite šiuo metu bei kiek jų galėsite skirti proceso eigoje, galiausiai — kas turėtų vystyti jūsų startuolį. 
Atsakius į šiuos klausimus, galima pereiti prie technologijų paketo analizavimo. Dažniausiai tokie paketai susideda kelių dalykų: pirmasis yra dvi esminės kalbos — žymėjimo (HTML) ir stiliaus (CSS), antrasis — vartotojo matoma startuolio dalis, ir lygiagrečiai jai esanti kūrėjui matoma dalis, dar kitaip vadinama serverio dalimi. Šiai serverio daliai programuotojas turi gebėti parinkti tinkamiausią programavimo kalbą, įvertinant tai, jog kiekviena kalba iš tiesų yra skirta konkrečiai situacijai, ir, priklausomai nuo startuolio ypatybių, vienu atveju Ruby gali tikti kur kas labiau už Phyton, o kitu atveju — atvirkščiai. Įtakos programavimo kalbos pasirinkimui gali turėti ir tai, ar Jūsų kuriamas startuolis pasirodys tinklalapyje, ar bus pritaikytas mobiliosioms programėlėms.

Ekspertai linkę skirstyti technologijų paketus į LAMP ir MEAN. LAMP susideda iš tokių objektų kaip Linux operacinė sistema, MYSQL duomenų bazė, PHP, Perl arba Phyton programavimo kalbos ir Apache serveriai. Tuo taro MEAN laikoma daugiau galimybių programuotojui suteikiančiu variantu, ir pabrėžiama tai, jog šio paketo komponentai puikiai siejasi tarpusavyje. MEAN susideda iš MongoDB duomenų bazės, Express.js serverio bei AngularJS vartotojui matomos taikymo sistemos, ir Node.js serverinės kalbos. Pasirinkite variantą, kuris geriausias tik Jums ir Jūsų startuolio kūrimui, o tai padaryti bus lengviau, jeigu aiškiai susidėliosite prioritetus šiame procese.