Informacinių technologijų srities inovacijų kiekis ir greitis dažnai gali atrodyti sunkiai suvokiamas. Techninė pažanga mus lydi kiekviename žingsnyje, ir kartais gali kilti pamąstymų, kaip gi dar IT sritis galėtų mus nustebinti, kai pasiekta jau yra tiek daug. Tai — įdomus klausimas, o kadangi kiekvieni nauji metai atneša ir nesuskaičiuojamą kiekį naujienų, pažiūrėkime, ką IT sritis mums siūlys artimiausioje ateityje. IT ekspertai, dar visai neseniai kalbėję apie 2017 m. naujienas, dabar vis dažniau prabyla nebe apie šių, bet apie ateinančių metų inovacijas bei pasikeitimus.

Ne paslaptis, jog mobiliųjų telefonų programėlės dabar išgyvena tikrą pakilimo laikotarpį, tačiau panašu, jog ateinančiais metais jos persikels ir į kompiuterius: ekspertai teigia, jog kitąmet itin išpopuliarės vadinamosios progresyvios tinklalapių programėlės, kurios įprastą tinklalapių skaitymą priartins prie mobiliųjų programėlių, be to, šias programėles bus galima naudoti ir neprisijungus prie interneto. Taip pat sulauksime ir kiek kitokio klientų aptarnavimo internetu: ko gero pastebėjote, jog daugelis tinklalapių dabar siūlo tiesioginę pagalbą, jeigu tik turite klausimų. Ką gi, ateinantys metai žada kitokios pagalbos teikimą: planuojama, jog iki 2020 m. interneto erdvėje daugiau negu 85 procentai klientų bus aptarnauti be žmogaus pagalbos, kitaip tariant, šios veiklos imsis robotai, ir tai bus nauja kokybiškų paslaugų klientams užtikrinimo raidos tendencija.

Kitąmet sulauksime ir statiškų tinklalapių išpopuliarėjimo. Atrodytų, jog tai — ne naujausia IT tendencija, bet priešingai — pirmųjų internetinių tinklalapių apibūdinimas, ar ne? Tačiau ekspertai teigia, jog didžioji dauguma tinklalapių dabar yra perkrauti, o raidos procesai tampa vis sudėtingesni, nes naujų funkcijų veikimui būtina komunikacija su tam tikrais serveriais ir posistemėmis, todėl pamažu imama grįžti prie pačios pradžios, ir statiški tinklalapiai tampa naujausia ateinančių metų IT tendencija. Negana to, ieškant užmiršto paprastumo, IT vėl grįžta prie vieno puslapio tinklalapių. Tai užtikrins paprastumą vartotojams, padės išvengti bereikalingo teksto ir per ilgo meniu pasirinkimo.

Dar kelios laukiamos 2018 m. tendencijos yra ir grįžimas nuo Flash iki HTML bei populiariausių programavimo kalbų JavaScript bei PHP atnaujinimai, iš kurių tikimasi malonių staigmenų.