Jau paminėjome dažniausiai šiais metais naudotas programavimo kalbas, tarp kurių pateko Java, JavaScript ir kelios C variacijos, tačiau populiariausiųjų sąrašas čia dar tikrai nesibaigia. Interneto ir technologijų tobulėjimas bei nuolatinis inovacijų kūrimas lemia ir vis didesnį programavimo kalbų pasirinkimą, kuriant tinklalapius ir svetaines. Norintieji dar daugiau sužinoti apie populiariausias programavimo kalbas turėtų pasidomėti TIOBE programavimo indeksu, matuojančiu programavimo kalbų populiarumą nuo pat 2001 m.

Taigi, be jau minėtųjų populiariausiųjų programavimo kalbų, vertėtų atkreipti dėmesį ir į kitas, kurios TIOBE indekse demonstravo naudojimo didėjimą ir nuolatinį susidomėjimą: PHP, Visual Basic, Delphi/Object Pascal, Perl, Ruby, Swift, Assembly, Go, R, Matlab, PL/SQL, Objective-C ir Scratch. Tarkim, PHP ne veltui užima vieną aukščiausių vietų populiariausiųjų sąraše: ši programavimo kalba gali būti naudojama kuriant tinklalapius, kurie parašyti HTML. Tiesą sakant, būtent ši kalba yra viena iš dažniausiai naudojamų internetinėje erdvėje, ir ją mėgsta net tokie interneto ir technologijų milžinai kaip Facebook, WordPress ar Wikipedia. Ją naudoti labai lengva ir paprasta, ir būtent tai lemia tokį didelį šios programavimo kalbos populiarumą tarp programuotojų, ypač visai naujų IT srityje.

Jeigu dar nesidomėjote, vertėtų atkreipti dėmesį ir į Delphi programavimo kalbą. Tai — populiariosios Turbo Pascal programavimo kalbos įpėdinė, skirta darbastalio, mobiliųjų duomenų, žiniatinklio ir konsolinių programų aplikacijoms. Ši kalba itin dažnai naudojama įvairiose mokymo įstaigose ir universitetuose, nes pasižymi ypatingu lankstumu ir yra labai iniciatyvi. Įdomu tai, jog šiais metais Delphi kalbos naudojimo populiarumas itin išaugo.

Kalbant apie Visual Basic programavimo kalbą, galima rasti dvi jos atšakas — Visual Basic NET ir Visual Basic. Pirmoji pasižymi daugiakalbiškumu, į objektą orientuota programavimo kalba, ir geriausiai veikia būtent minėtuoju NET pagrindu. Šią kalbą naudoti labiausiai mėgsta senųjų laikų programuotojai. Tuo tarpu Visual Basic programavimo kalba pasižymi paprastumu, o ją išmokti — nesudėtinga, nes ji sukurta naudojant paprastus į anglų kalbą panašius žodžius bei sintaksę, o kalbos kodai, vos tik sukurti, iš karto gali būti naudojami. Tačiau ši kalbos atšaka gali būti naudojama tik su Windows operacine sistema.