Esame tikri, jog net jeigu nesate IT specialistas ar žinovas, apie šią programavimo kalbą vis tiek esate girdėjęs bent kartą ar du. Java — viena populiariausių programavimo kalbų pasaulyje, prieš kelerius metus netgi laimėjusi „Metų programavimo kalbos“ apdovanojimą. Ekspertai teigia, jog šią kalbą, kurdami tinklalapius, naudoja beveik 9 milijonai IT specialistų. Java galite rasti visose platformose, ji puikiai veikia naudojant bet kurią operacinę sistemą ir netgi bet kurį prietaisą. Kitaip tariant, Java pasižymi ypatingu lankstumu ir yra tiesiogiai nukreipta į objektus, be to, jai būdingas ilgalaikis suderinamumas. Specialistai itin mėgsta naudoti Java įvairių Android programėlių kūrimui, darbastaliams ir vaizdo žaidimams.

Dažnai su Java tapatinama programavimo kalba yra JavaScript, kurios naujausios versijos Angular 4 laukiama pasirodant 2018 m. Tačiau nepadarykite esminės klaidos, manydami, jog šios kalbos yra itin panašios: taip, panašumų jos turi, tačiau jos nėra vienodos. Prieš kelerius metus buvo išleistas itin nekantriai ekspertų ir visų besidominčių lauktas JavaScript patobulinimas — Angular 2 — ir labai greitai jis tapo viena iš labiausiai vertinamų programavimo kalbų modernių tinklalapių kūrime. Ši programavimo kalba yra itin populiari, o srities specialistai teigia, jog ji — galinga ir labai dinamiška, ir būtent todėl taip tinkama kurti modernius tinklalapius bei internetinius žaidimus. JavaScript turi panašumų su C programavimo kalba sintaksėje, ir pabrėžiama, jog ji, kaip ir Java, puikiai veikia su visomis naršyklėmis bei operacinėmis sistemomis. Būtent dėl šių priežasčių JavaScript galima rasti beveik 90 procentų visų interneto tinklalapių, ir mes manome, jog šis skaičius yra daugiau negu iškalbingas, jeigu ieškote atsakymo, kuri programavimo kalba yra viena populiariausių pasaulyje.

Kaip minėjome prieš tai, tarp Java ir JavaScript programavimo kalbų yra keli esminiai skirtumai, kuriuos turėtumėte žinoti. Pirmiausiai, Java yra OOP programavimo kalba, tuo tarpu JavaScript — OOP skriptų kalba. Tai reiškia, jog Java kuria aplikacijas, kurios veikia virtualių modelių pagalba, o JavaScript sukurti kodai veikia tik naršyklėse, be to, Java programavimo kalba priskiriama konkrečiai klasei, tuo tarpu JavaScript tapatinama su prototipais.